ИталијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Cimpello, 33080, Fiume Veneto, Pordenone, Friuli-Venezia Giulia: 33080

33080

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Cimpello, 33080, Fiume Veneto, Pordenone, Friuli-Venezia Giulia
Град :Cimpello
Регионот 3 :Fiume Veneto
Регионот 2 :Pordenone
Регионот 1 :Friuli-Venezia Giulia
Земја :Италија
Поштенски :33080

Други Информации
Јазик :Italian (IT)
Регионален Код :IT-PN
ширина :45.91186
должина :12.70182
Временска Зона :Europe/Rome
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Cimpello, 33080, Fiume Veneto, Pordenone, Friuli-Venezia Giulia се наоѓа во Италија. Нејзините поштенски код е 33080.

Другите се е достапен
Cimpello, 33080, Fiume Veneto, Pordenone, Friuli-Venezia Giulia,33080 ©2014 Поштенски Пребарување