ИталијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

San Filippo, 98144, Messina, Messina, Sicilia: 98144

98144

Адреса И Поштенски Број
Наслов :San Filippo, 98144, Messina, Messina, Sicilia
Град :San Filippo
Регионот 3 :Messina
Регионот 2 :Messina
Регионот 1 :Sicilia
Земја :Италија
Поштенски :98144

Други Информации
Јазик :Italian (IT)
Регионален Код :IT-ME
ширина :38.15761
должина :14.92139
Временска Зона :Europe/Rome
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

San Filippo, 98144, Messina, Messina, Sicilia се наоѓа во Италија. Нејзините поштенски код е 98144.

Другите се е достапен
San Filippo, 98144, Messina, Messina, Sicilia,98144 ©2014 Поштенски Пребарување