ИталијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Parolise, 83050, Parolise, Avellino, Campania: 83050

83050

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Parolise, 83050, Parolise, Avellino, Campania
Град :Parolise
Регионот 3 :Parolise
Регионот 2 :Avellino
Регионот 1 :Campania
Земја :Италија
Поштенски :83050

Други Информации
Јазик :Italian (IT)
Регионален Код :IT-AV
ширина :40.93148
должина :14.88381
Временска Зона :Europe/Rome
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Parolise, 83050, Parolise, Avellino, Campania се наоѓа во Италија. Нејзините поштенски код е 83050.

Другите се е достапен
Parolise, 83050, Parolise, Avellino, Campania,83050 ©2014 Поштенски Пребарување