ИталијаПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Giuliano Teatino, 66010, Giuliano Teatino, Chieti, Abruzzo: 66010

66010

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Giuliano Teatino, 66010, Giuliano Teatino, Chieti, Abruzzo
Град :Giuliano Teatino
Регионот 3 :Giuliano Teatino
Регионот 2 :Chieti
Регионот 1 :Abruzzo
Земја :Италија
Поштенски :66010

Други Информации
Јазик :Italian (IT)
Регионален Код :IT-CH
ширина :42.30431
должина :14.28577
Временска Зона :Europe/Rome
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Giuliano Teatino, 66010, Giuliano Teatino, Chieti, Abruzzo се наоѓа во Италија. Нејзините поштенски код е 66010.

Другите се е достапен
Giuliano Teatino, 66010, Giuliano Teatino, Chieti, Abruzzo,66010 ©2014 Поштенски Пребарување